Saç Ekimi

Bakımlı ve güzel saçlara sahip olmak, dış görünümüne değer veren herkesin istediğidir. Saç dökülmesi ve buna bağlı meydana çıkan yeni görüntü birçok insanın psikolojisini negatif etkileyebilmektedir. Saç ekimi bundan dolayı günümüzde büyük bir ihtiyaç olmuştur. Bundan dolayı artık saç ekim konusu çok önemli hale gelmiştir.
Adem Havva Health Group eksper hekimler ve bu hususta tecrübeli eksper kümeler doğrulusunda saç ekimi programları ileri teknoloji ürünü cihazlarla çağdaş teknikler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.
Saç ekimi nedir?
Saçların kesif bulunduğu ortamlardan (ense iki kulak üstü) alınan saç köklerinin saçsız alanlara nakledilmesi işlemidir. Günümüzde saç ekimi diye adlandırdığımız bu cerrahi prosedür, tek bakıma ototransplantasyondur. Çünkü kıl kökü naklinde yalnızca bireyin kendisi kıl kökleri dış ortama alınarak yeniden kendine nakledilir.


Saç ekimi kimlere uygulanabiliyor?

Saç dökülmesi ve saç kaybı sadece erkeklere has tek vaziyet değildir.
Kadınlar da saç kaybı veyahut seyrekleşme meselesi yaşayabilmekte ve saç ekimine başvurabilmektedir.
Hangi yollarla yapılmaktadır?
Saç dökülmesi meselesine çözüm olarak tasarlanan saç ekimi prosedürü FUE ve FUT yöntemleriyle gerçekleştirilir.
FUE Yöntemi (Follicular Unit Extraction): Uzayan ve hayat boyu dökülmeyen saçlara sahip olmak fakat FUE yöntemiyle olasıdır.
Saç köklerinin kesif bulunduğu ense ve kulak üstü bölgesinden kesme ve dikiş prosedürü olmadan folliküler ünitenin çıkarıldığı ve saçsız alanlara nakledildiği tek yöntemdir.
Bu nedenle bu formül ameliyatsız saç ekimi diye bilinmektedir.
Bu teknikte kökler kalifiye geliştirilmiş uç yapısı olan,değişik çaplarda lümenli iğneler ve bu iğnenin takıldığı FUE motoru olarak bilinen kalifiye aygıt sayesinde içerler.
Alınan kökler ekim yapılacak sahaya açılan mikro kanalların içine ayrı ayrı konur.
Yaklaşık olarak 4-5 saat süren bu operasyaon lokal anestezi altında yapıldığı için hasta mutlaka çok ağrı hissetmez.
Ekilen saçlar üçüncü aydan ardından biraz biraz çıkmaya başlar.
6-8. aylar arasında aşağı yukarı hepsi çıkmaktadır, tümünün çıkması 10-12 ay arasındadır. Çıkan saçlar hayat boyu dökülmezler.
Çoğunlukla iz bırakmayan FUE tekniği seçenek edilse de bazen FUT yönteminin de uygulanması gerekebilmektedir.
Saç ekimi yalnızca kellik için değil seyrelmiş bölgelerde saç yoğunluğunu çoğaltmak için de uygulanabilir.
Bu program saç ekimi diye adlandırılmış olduğu halde, yalnızca saçta değil; kaş, bıyık, sakal gibi herhangi bir kıl kökü eksildiğinde de defa ferah kullanılmaktadır.
Saç ekiminin eksper hekimler doğrulusunda klinikte ortamında yapması gerekir
Hasta saç ekimine hüküm verdikten sonra; iyi tek inceleme yapmalı ve doğru yerle doğru süreyi seçmelidir.
Her hasta tabii saçlarına kavuşmak ister.
Gerekli incelemeleri yaptıktan ardından öncelikli olarak ön tek muayeneye gitmeli ve doktoruyla konuşmalıdır. Bu konu yalnızca doktorların makul gördükleri hastalara yapılmalıdır. Uygun hastanelerde yapılacak saç analizi sonucunda, hastalar henüz ilmi yollarla ölçülebilmektedir.Operasyonun kesinlikle hastanede ve ameliyathanede yapması ve ameliyat ekibinin işinin ehli, ihtiyaç duyulan ayrıntılara ilgi eden, bu hususta tecrübeli ve ekip ruhuna makul şahıslardan oluşması gereklidir.
Ekibin lüzum eksper hekimi lüzum hemşiresi kafi sayıda olmalı ve lüzum görüldüğünde müdahale edecek anestezi hekimi olması gereklidir.
Bu şartlar fakat tek klinikte ameliyathanesinde tek araya gelebilir.
Sonuç olarak ayrıntılı malumat için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir